Walentynki 2020

***Powiedziałeś
„Powiedziałeś „przyjdę do ciebie nocą gdy będziesz spała skulona jak ciepły mruczący kot”. I teraz czekam na ciebie przez wszystkie wieczory. Rozgniatam usta o pierze poduszek rozsnuwam włosy kolor zeschłych liści po gładkim chłodnym prześcieradle. Zanurzam ręce w ciemność owijam wokół palców milczące gałęzie. Ptaki śpią. Gwiazdy nie potrafią uskrzydlić ciężkich chmur. Noc rośnie we mnie — minuty — czerwone krople tętniącej krwi przebiegają ostrożnie. Na palcach powoli przez zamknięte okno wchodzi ostry zimny księżyc.”
Halina Poświatowska***Odkąd cię poznałam, noszę w kieszeni szminkę
Odkąd cię poznałam, noszę w kieszeni szminkę, to jest bardzo głupie nosić szminkę w kieszeni, gdy ty patrzysz na mnie tak poważnie, jakbyś w moich oczach widział gotycki kościół. A ja nie jestem żadną świątynią, tylko lasem i łąką — drżeniem liści, które garną się do twoich rąk. Tam z tyłu szumi potok, to jest czas, który ucieka, a ty pozwalasz mu przepływać przez palce i nie chcesz schwytać czasu. I kiedy cię żegnam, moje umalowane wargi pozostają nie tknięte, a ja i tak noszę szminkę w kieszeni, odkąd wiem, że masz bardzo piękne usta.
Halina Poświatowska***Wygrzewam się w słońcu twoich rąk
„Wygrzewam się w słońcu twoich rąk. Jaką to złotą pogodą owinąłeś moje ciało. Woda przytuliła uczesane włosy do sypkiego piasku oddycha. Twoje palce opowiadają o mnie niebu. Twoje palce niebo nachylają do moich rąk. Kładą się na moje oczy. Szybkimi dotykami biegną wokół ust odginają włosy i jak niepotrzebna kąśliwa pszczoła wpijają się w szyję. Drżę.”
Halina Poświatowska***Na zakurzonej drodze szukam twoich ust
"na zakurzonej drodze szukam twoich ust. schylam się i zaglądam pod każdy omszały kamień, w wilgotnym cieniu zwinięte krągło śpią ślimaki, budzę je i pytam gdzie jest on? przeciągają zaspane rogi wychylają się z łupin mrużą oczy od słońca, i nikną nie mówiąc nic. pytam kamienia gładzę chropawą powierzchnię ciepłą spragnioną ręką. milczy, pytam słońca, pochyla głowę na zachód na zachód i idę za słońcem na zachód żeby odnaleźć ciebie."
Halina Poświatowska"Pożyczona miłość"
„Nie wiem dlaczego, ale wydawało mi się, jakbym cały czas czekała na niego, sama o tym nie wiedząc, i nie tyle cieszyłam się, co poczułam ulgę, że znów pojawił się w moim życiu. Jakaś dziwna, ale ważna część mnie zapragnęła rzucić mu się na szyję jak wybawcy i krzyknąć „Dzięki Bogu, jesteś wreszcie! Czemu tak długo? Chodźmy stąd.”
Bridget Asher"Milion małych kawałków"
„Spogląda na mnie i uśmiecha się, nasze oczy się spotykają i ja uśmiecham się do niej. Spuszcza wzrok, a ja zatrzymuję się i patrzę na nią. Podnosi wzrok i uśmiecha się jeszcze raz. (…) Stoję i patrzę na nią, po prostu patrzę patrzę patrzę.(…) a Lilly nie rozumie, co robię i dlaczego to robię, i czerwieni się i to jest piękne.”
James Frey


XOXO!

Zoyka

Zobacz inne posty

3 komentarze:

 1. W tym roku postawiliśmy zostac na walentynki w domu W zeszłym roku byliśmy w restauracji, z której nie do konca bylismy zadowoleni ( jedzenie średnio nam smakowało). W tym roku przygotowaliśmy sobie jedzenie samodzielnie oraz było o wiele smaczniejsze niż w lokalu. I przynajmniej normalne porcje niż jak rok temu minimalne.

  Bardzo fajne kubeczki, będę musiala sie nad nimi zastanowić. Zauważyłam, ze nie mam tak naprawdę jednego ładnego kompletu kubków ale wszystkie kubeczki z zupełnie innej parafii oraz niepasujące do siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. a my wyszliśmy sobie do kina i na kolację i było naprawdę fajnie, klimatycznie :) co prawda często tak spędzamy czas ale ten dzień mimo wszystko zawsze jest jakiś taki wyjątkowy

  OdpowiedzUsuń
 3. Co, kto lubi, ja zazwyczaj daję prezent, ale staram się też miło spędzić czas ze swoja drugą połówką. Ważne jest to, żeby na co dzień też o siebie dbać i o siebie zabiegać :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło jeśli pozostawisz po sobie znak :) dziękuję !