Sofia na wigilijnym stole!Kochani, aż do świąt będziecie mogli zaczerpnąć u mnie inspiracji na Bożonarodzeniowe stoły. Każda aranżacja będzie inna i jak zwykle postaram się Was zapewnić, że propozycji na ubranie stołu nie ma końca. 
Dzisiaj porcelana z Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów - Chodzież, która mnie zachwyca nie od dzisiaj i na dodatek to jest mój ulubiony serwis. Oto przedstawiam Wam Sofię - klik.Planując tą aranżację od razu wiedziałam, że musi być subtelnie i delikatnie, bo królową stołu jest właśnie Sofia. Żaden dodatek nie mógł jej przyćmić, a jedynie tylko wyeksponować. Zdecydowanie postawiłam na biały, zielony i złoto.Dosyć długo zastanawiałam się nad doborem sztućców. Początkowo miałam ułożyć złote, gładkie sztućce ale ciągle brakowało mi tej przysłowiowej kropki nad "i". Dopiero po kilku przymiarkach ostatecznie zdecydowałam się na sztućce w czarnej oprawie i też złote. Czasami nam się wydaje, że taki drobiazg nie ma znaczenia ale to niestety nie prawda. Wszystko złożone jest z drobiazgów.Pamiętajcie też o kwiatach na stole. To nic, że zima i że, Boże Narodzenie. Na świątecznym stole nie muszą leżeć tylko i wyłącznie zimowe ozdoby i te nawiązujące akurat do tej pory roku. 
Kwiaty sprawdzą się zawsze i to nawet w najmniejszej ilości!


Mam nadzieję, że moja pierwsza wigilijna aranżacja stołu spodoba się nie jednemu miłośnikowi klasycznej elegancji, a może i zainspiruje do własnych przedświątecznych poczynań. Trzymam za Was kciuki! 
Kolejny post to kolejna aranżacja więc nie zapominajcie do mnie zaglądać :)
Na koniec zapraszam Was do świątecznego numeru "M jak Mieszkanie", bo właśnie tam w dziale porad stylistki, znajdziecie moją stylizację stołu świątecznego którą stworzyłam w studiu Hompics -klik, na Archiday
Zdjęcie zrobił oczywiście najlepszy ever Yassen Hristov - klik.Ściskam Was serdecznie!

Zoyka

 

Zobacz inne posty

4 komentarze:

  1. Aranżacja przepiękna, czysta, świeża, świetne tło dla potraw świątecznych. Przy okazji proszę zdradzić, gdzie Pani kupiła ten piękny biały obrus?

    OdpowiedzUsuń
  2. Marzą mi się takie złote sztućce, zastawa też piękna. Bardzo ładna, elegancka aranżacja stołu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękna zastawa. Sztućce wspaniale komponują się z resztą aranżacji.

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło jeśli pozostawisz po sobie znak :) dziękuję !